Usługi

Odgrzybianie i czyszczenie klimatyzacji samochodowej 
Aby utrzymać układ klimatyzacji w czystości, zaleca się jego dezynfekcję raz w roku. Aby utrzymać układ klimatyzacji w czystości, zaleca się czyszczenie i odgrzybianie klimatyzacji samochodowej raz w roku. Zmienna temperatura oraz wilgoć elementów układu klimatyzacji sprzyja rozwojowi bakterii i grzybów, które, po włączeniu nawiewu, dostają się one do wnętrza kabiny, powodując alergie, infekcje oraz nieprzyjemny zapach. W KM KLIMA przeprowadzamy czyszczenie układu klimatyzacji z wykorzystaniem profesjonalnych preparatów marki Henkel. Dowiedz się więcej i dezynfekcji klimatyzacji na naszym blogu. Skutecznie odświeża wnętrze pojazdu, usuwa grzyby i bakterie, zapewnia ochrone układ klimatyzacji.

Sprawdzenie szczelności klimatyzacji 
Nasi fachowcy znajdą i usuną przeciek oraz wyrównają poziom płynu. Wszystkie usługi wykonane przez KM KLIMA zostaną wykonane z użyciem podzespołów i specyfikacji określonych przez producenta pojazdu. Jeśli wydajność klimatyzacji spadnie w odczuwalny sposób, najprawdopodobniej oznacza to, że powstał przeciek, wskutek czego spadł poziom płynu chłodzącego.

Napełnianie klimatyzacji samochodowej 
Napełnianie klimatyzacji samochodowej Właściwa ilość czynnika chłodzącego wpływa na skuteczność klimatyzacji i zapobiega uszkodzeniom całego układu (czynnik jest także nośnikiem oleju smarującego sprężarkę). Utrata czynnika chłodzącego (ok. 10-15% w ciągu roku) jest procesem naturalnym podczas eksploatacji samochodu – ulatnia się on poprzez przewody elastyczne i złącza. Kontrola i wymiana lub uzupełnienie czynnika powinno odbywać się co dwa lata. Nowoczesne urządzenia w Feu Vert pozwalają na opróżnienie układu z czynnika, oczyszczenie czynnika i układu z wody, ocenę szczelności układu oraz ponowne napełnienie układu klimatyzacji samochodowej odpowiednią ilością czynnika i oleju.

Przegląd i diagnostyka klimatyzacji 
Diagnostyka klimatyzacji samochodowej Obejmuje sprawdzenie ciśnienia w układzie, temperatur powietrza przy dyszach nawiewowych, kontrolę i ewentualną wymianę filtra kabiny oraz diagnostykę elektroniczną. Poza regularnym napełnieniem, sprawdzeniem szczelności i dezynfekcją układu klimatyzacji, ważna jest jego kontrola pod kątem ogólnej sprawności.